Włochy

gniazdka elektryczne

Planujesz podróż do Włoch z Polski i obawiasz się, że wtyczki od Twoich urządzeń nie będą pasowały do tamtejszych gniazdek? Słusznie! Gniazdka elektryczne we Włoszech mają napięcie 230V i 50Hz, a także są kompatybilne z wtyczkami typu F i typu L. Dlatego, jeżeli chcesz korzystać we Włoszech z tych samych urządzeń co w Polsce, zawczasu zaopatrz się w stosowane adaptery, które umożliwią Ci bezpieczne podłączenie do sieci.

Włochy, czyli również np.: Rome, Venice, Florence, Milan, Naples, Palermo, Turin.

Jakie gniazdka elektryczne we Włoszech?

 • Wtyczka typ: F
 • Wtyczka typ: L

Napięcie sieciowe w gniazdkach we Włoszech wynosi 230 V. Częstotliwość napięcia w sieci elektroenergetycznej we Włoszech wynosi 50 Hz.

Zdjęcia gniazdek we Włoszech

Gniazdko we Włoszech typ F
Typ F
Gniazdko we Włoszech typ L
Typ L

Włochy - Gniazdka elektryczne - Opinie

Zauwałyłeś błąd? Chcesz podzielić się wiedzą na ten temat, uzupełnić informacje? Dodaj komentarz poniżej.
 1. Odwiedziłem Włochy kilka razy i mogę potwierdzić, że wiedza na temat gniazdek elektrycznych jest niezmiernie istotna. Włosi używają gniazdek typu F (popularne w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce), ale również gniazdek typu L, które są specyficzne dla Włoch.

  Wszystkim podróżującym do Włoch zdecydowanie polecam zaopatrzenie się w uniwersalny adapter, jeśli nie są pewni, jakie gniazdko zastaną w miejscu docelowym. Ja nauczyłem się na własnej skórze, kiedy pewnego razu nie mogłem naładować laptopa w hotelu, bo nie miałem odpowiedniego adaptera.

  Warto też zauważyć, że niektóre hotele oferują gniazda typu F, zwłaszcza te, które często goścą turystów z innych krajów. Ale nie polecam polegać na tym – zawsze lepiej być przygotowanym. I pamiętajcie, gniazdka mogą różnić się nie tylko między krajami, ale nawet między różnymi regionami we Włoszech.

  Podsumowując, niezależnie od tego, czy jedziesz na długi pobyt, czy krótki wypad, zawsze warto zainwestować w uniwersalny adapter i sprawdzić, jakiego typu gniazdka są w miejscu, do którego się wybierasz. To niewielki wydatek, który może znacząco ułatwić pobyt za granicą.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz