Tajlandia

gniazdka elektryczne

W Tajlandii napięcie elektryczne w gniazdkach wynosi 220V a częstotliwość 50 Hz. Kiedy planujesz wyjazd z Polski do Tajlandii, możesz wziąć pod uwagę zakup adaptera służącego do podłączenia Twojego sprzętu do tamtejszych gniazdek elektrycznych. W Tajlandii znajdziesz gniazdka z wtyczkami typu A,typu B, typu C (takie jak w Polsce) i typu F. Jednak w praktyce, gniazdka na wtyczki typu A i B spotykane są niezmiernie rzadko.

Tajlandia, czyli również np.: Bangkok, Pak Kret, Nonthaburi, Hat Yai, Songkhla, Nakhon Ratchasima, Chiang Mai, Udon Thani, Surat Thani, Mae Sot, Khon Kaen.

Jakie gniazdka elektryczne w Tajlandii?

 • Wtyczka typ: A
 • Wtyczka typ: B
 • Wtyczka typ: C
 • Wtyczka typ: F

Napięcie sieciowe w gniazdkach w Tajlandii wynosi 220 V. Częstotliwość napięcia w sieci elektroenergetycznej w Tajlandii wynosi 50 Hz.

Zdjęcia gniazdek w Tajlandii

Gniazdko w Tajlandii typ A
Typ A
Gniazdko w Tajlandii typ B
Typ B
Gniazdko w Tajlandii typ C
Typ C
Gniazdko w Tajlandii typ F
Typ F

Tajlandia - Gniazdka elektryczne - Opinie

Zauwałyłeś błąd? Chcesz podzielić się wiedzą na ten temat, uzupełnić informacje? Dodaj komentarz poniżej.
 1. Najważniejsze jest to, że napięcie w gniazdkach w Tajlandii jest takie samo jak w Polsce, dlatego nie potrzeba przejściówek i można bez problemu podłączać polskie sprzęty. W większości przypadków znajdziecie też gniazdka, które przystosowane są do polskich wtyczek (albo po prostu będą pasować). Te inne o których mowa powyżej (A, B) spotykane są bardzo rzadko.

  Odpowiedz
  • Przejsciówka nie przetwarza napięcia 220 na 110. Zapewnia tylko firyczne dopasowanie. Same zasilacze/ładowarki są przystosowane do napięc 110 i 220

   Odpowiedz

Dodaj komentarz