Turcja

gniazdka elektryczne

Planujesz wakacje w Turcji lub organizujesz inny wyjazd w tę lokalizację? Nie zapomnij wyposażyć się w specjalne przełączki do gniazdka elektrycznego. W Turcji wtyczki do kontaktów są innej budowy niż te, jakich używa się w Polsce. Do tureckich gniazdek pasują wtyczki typu C i typu F. Napięcie sieciowe wynosi 230V a częstotliwość napięcia w sieci elektroenergetycznej w wynosi 50 Hz. Jeżeli chcesz bez problemu korzystać ze swoich gadżetów – naładować smartfona, podłączyć laptopa i suszarkę – pamiętaj, że polskie wtyczki nie będą pasować do gniazdek w Turcji.

Turcja, czyli również np.: Ankara, Istanbul, Izmir, Bursa, Göreme, Antalya, Trabzon.

Jakie gniazdka elektryczne w Turcji?

 • Wtyczka typ: C
 • Wtyczka typ: F

Napięcie sieciowe w gniazdkach w Turcji wynosi 230 V. Częstotliwość napięcia w sieci elektroenergetycznej w Turcji wynosi 50 Hz.

Zdjęcia gniazdek w Turcji

Gniazdko w Turcji typ C
Typ C
Gniazdko w Turcji typ F
Typ F

Turcja - Gniazdka elektryczne - Opinie

Zauwałyłeś błąd? Chcesz podzielić się wiedzą na ten temat, uzupełnić informacje? Dodaj komentarz poniżej.
 1. W Turcji byliśmy w kilku różnych miejscach, wszędzie były gniazdka takie jak na zdjęciu (typ F). Także nie trzeba do tego państwa żadnych przejściówek itd.

  Załącznik

  Odpowiedz
 2. Do gniazdka typu F nie włoży okrągłej wtyczki przedłużacza typu polskiego. Ale od czego pomysłowość Polaka? Tak miałem w Bułgarii, w ruch poszedł nóż i wyciąłem we wtyczce rowki na sprężyny gniazdka. Od tamtego czasu zawsze zabieram ten przedłużacz ma listwę na 5 gniazdek czajnik, młynek do kawy, zasilacze telefonów itp. W pokoju zazwyczaj jest jedno gniazdko elektryczne więc jestem przygotowany.

  Odpowiedz
 3. Co za bzdura! Do gniazdka typu F nie włożysz okrągłej wtyczki typu polskiego. Zawsze wożę ze sobą listwę 5 gniazdek, bo w pokoju nie uświadczy więcej niż 1 wolne gniazdko. Po Bułgarii mam nauczkę i wyciętą nożem wtyczkę z listwy na sprężynki i inne nieokrągłości gniazdka F do niego może pasować tylko płaska wtyczka lecz w PLu listwy mają je okrągłe. Dlaczego listwa? Zabieram na wyjazdy swój czajnik, młynek do kawy, zasilacze telefonów dlatego jest ona niezbędnym atrybutem podróży.

  Odpowiedz
  • A kiełbasę w gazecie też wozisz, jak jedziesz wywczasy do Bułgarii? No i konserwy koniecznie, konserw nie zapomnij!
   Nikt dzisiaj nie korzysta z urządzeń z okrągłą wtyczką. Od dwudziestu lat wszystko jest zakończone wtyczką płaską na dwa bolce, albo wtyczką unischuko, która pasuje zarówno do polskich jak i niemieckich gniazdek.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz