Hiszpania

gniazdka elektryczne

Jeżeli pakujesz właśnie niezbędne akcesoria na pobyt w Hiszpanii, nie zapomnij o zakupie dodatkowego adaptera do gniazdka. W Hiszpanii możesz znaleźć bowiem zarówno gniazdka takie same, jak w Polsce (na wtyczkę typu C), ale również gniazda typu F z dodatkowymi klipami pełniącymi funkcję uziemienia. Napięcie sieciowe w gniazdkach w Hiszpanii jest takie samo jak w Polsce (220V i 50Hz). Przed wyjazdem upewnij się, czy miejsce, w którym będziesz przebywać, ma gniazdko kompatybilne z Twoimi urządzeniami. Jeśli nie – dokup przełączkę.

Hiszpania, czyli również np.: Madrid, Sevilla, Barcelona, Valencia, Palma de Mallorca, Granada, San Sebastián.

Jakie gniazdka elektryczne w Hiszpanii?

  • Wtyczka typ: C
  • Wtyczka typ: F

Napięcie sieciowe w gniazdkach w Hiszpanii wynosi 220 V. Częstotliwość napięcia w sieci elektroenergetycznej w Hiszpanii wynosi 50 Hz.

Zdjęcia gniazdek w Hiszpanii

Gniazdko w Hiszpanii typ C
Typ C
Gniazdko w Hiszpanii typ F
Typ F

Hiszpania - Gniazdka elektryczne - Opinie

Zauwałyłeś błąd? Chcesz podzielić się wiedzą na ten temat, uzupełnić informacje? Dodaj komentarz poniżej.
  1. Tak, gniazdko typu F, znane również jako gniazdko Schuko, posiada uziemienie. W przypadku tego typu gniazdek, uziemienie jest realizowane za pomocą dwóch metalowych klipsów lub sprężyn umieszczonych po bokach gniazda, które łączą się z odpowiednimi metalowymi elementami na wtyczce.

    Dzięki temu rozwiązaniu, bez względu na to, jaką stroną włożysz wtyczkę do gniazdka, uziemienie zawsze będzie poprawnie podłączone. To sprawia, że gniazdko typu F jest uważane za bezpieczne i jest szeroko stosowane w wielu krajach, zwłaszcza w Europie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz